Często w przemyśle albo halach przemysłowych szkoda przestrzeni na umieszczanie tam otworów okiennych. Jakakolwiek przestrzeń staje się ważka, a stolarka okienna taką przestrzeń kradnie.

Tym samym gdy nie ma szyb budynki stają się ponure i musi się owe doświetlać żarówkami, które wyjątkowo powiększają cenę używania gmachów.

Pasma świetlne

By załagodzić ten problem wyprodukowano pasma świetlne i świetliki kopułowe, które rozjaśniają hale z dachu. Bywa to niezłe wyjście, bo na suficie jednak nikt nie daje szaf, albo miejsc pracy, i przy tym dają światło dzienne, zdrowe dla człowieka. Pasma świetlne to po prostu sekwencja następujących po sobie kulistych szyb w dachu, które pomagają doświetlić duże obiekty w rodzaju olbrzymich hal targowych. Nieźle też sprawdzają się nad schodami. Są wykonane najczęściej z poliwęglanu, polimetakrylu lub szkła akrylowego tytułowanych powszechni pleksiglasem. Są mało podatne na operację aury.

Więcej szczegółów opisujących pasma świetlne znajdziesz na stronie firmy Arczykowski „Pasma świetlne„.

Świetliki dachowe

Mogą mieć wielorakie kolory w zależności od zlecenia. Nierzadko bywają przejrzyste, lecz również są brązowe albo opalizujące. By przeciwdziałać ubytkom temperatury z pomieszczeń i podnieść odporność na pożar wyprodukowane bywają z dwóch, trzech powłok z komorą gazową w ich obrębie. Atoli świetliki kopułowe to na ogół nieduże świetliki dachowe wykonane tak jak pasma świetlne, lecz dedykowane do doświetlania całkiem małych izb.

Więcej szczegółów na temat świetlików dachowych znajdziesz na stronie firmy Arczykowski http://firma-arczykowski.com.pl.