Nadszedł od lat przeczuwany moment ,że byłem zmuszony zadecydować,jakie kotły centralnego ogrzewania biorę pod uwagę przy odnowie instalacji centralnego ogrzewania.

Przykra historia,jako że determinuje jakieś efekty powiązane z wyglądem budynku i kosztami życia. Wahania zaprezentowały zupełnie że kotły centralnego ogrzewania bywają różne,są prezentowane w odmiennych modelach ,różnych poziomach zautomatyzowania i na rozmaite paliwo. Serce mi podpowiadało,kup piec uniwersalny, tego rodzaju kotły centralnego ogrzewania są pewne, banalne w eksploatacji, niewyszukane i na dodatek niezbyt drogie.

Teraz sprawdziło się powiedzenie,że lepsze jest wrogiem dobrego a kotły centralnego ogrzewania jakie wybrałem każdego dnia okazywały się coraz kosztowniejsze i bardziej skomplikowane. Kocioł o bardzo dobrej wydajności był bardziej kosztowny od popularnego a taki ,który jeszcze był mniej czasochłonny stawał się kosztowniejszy dodatkowo. Jakaś osobliwość występuje rozmyślałem, przecież to co najpewniej zda egzamin to szeroko pojęty wzorzec. Modele o najniższej cenie są raczej technologicznie wyeksploatowane, te najdroższe być może nie dopieszczone. Ponownie przejrzałem ofertę zdecydowałem się na kotły centralnego ogrzewania.