Dekonspiruje się, że spadek tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym dochowaniu tkanki mięśniowej, jest niemalże wykluczona. Natomiast bywa kilka patentów ażeby ten problem wygasł. Pogodzenie sprzecznych wizji diety bywa niewątpliwie niełatwe, ale przystępne, wystarczy, iż przy regresie tkanki tłuszczowej, będziemy wykorzystywali substancje brakujące w organizmie tak więc witaminy.
Ponieważ stosując niskokaloryczną kurację pomniejszamy miarę witamin i soli mineralnych niezastąpionych dla organizmu. Jedynie suplementy przypuszczalnie mogą w zauważalny sposób zadbać o wyrównanie niedomiaru witamin i soli mineralnych bez nanoszenia ponadprogramowych kalorii. Mięśnie przede wszystkim bywają skonstruowane z protein a dokładnie oznaczając ze znanych aminokwasów. Regresja ceresu jest konieczna do tego ażeby zatroszczyć się o tkankę mięśniową.

Skądinąd w przyrodzie nie występuje proteina samoistnie. Choćby najchudsze mięsiwo wywodzące się z baraniny czy dorszu zawiera tłuszcze. By mieć możliwość konsumować stosowną miarę białka trzeba utrzymać umiar w spożywaniu tłuszczy. W odmiennym trafie nawet nie będziemy mieli w orientacji jak osiągnęliśmy z powrotem wzrost tkanki tłuszczowej.