Każdy kto ma dużą rodzinę to zastanawia się, jak zaprojektować łazienkę by każdy z jej członków, czuł się w niej wygodnie. Powinno się na starcie przyznać, że łazienka rodzinna to miejsce prywatne, gdzie zazwyczaj goście nie zaglądają, w związku z tym mniej istotna jest jej reprezentatywność a zaś zdecydowanie bardziej przydatna jest jej użyteczność. Dlatego, zaleca się, ażby w łazienkach rodzinnych korzystać z neutralnych barw oraz przyjemnych wykończeń, tak żeby zarówno najmniejszy, jak i {największy członek rodziny mógł się w niej swobodnie odnaleźć. Aktualnie modne się stały wyraziste wykończenia i silne kolory, jednak takie wyjście powinniśmy sobie odpuścić, ewentualnie można by było go wykorzystać w łazience gościnnej, albowiem łazienka prywatna zwana również rodzinną musi być przede wszystkim użyteczna, tak by wszyscy członkowie rodziny od samego rana byli wprawieni w doskonały nastrój. Przy remoncie owej łazienki powinno się zwrócić uwagę na jej wykończenie. Musimy pamiętać o tym, że urządzenia, które są uwzględnione w skład wyposażenia łazienki, takie jak wanna, natrysk, umywalka, bidet czy sedes, muszę posiadać estetyczny wygląd, jednak zdecydowanie istotniejsze jest to, ażeby były solidnie wykończone.

Ich trwałość jest o tyle istotna, gdyż w rodzinie kilkuosobowej wyposażenie łazienki jest znacznie częściej wykorzystywane niż przykładowo w łazience gościnnej. Dlatego, więc zdecydowanie lepiej jest zainwestować i zakupić należyty komplet akcesorium do łazienki, aniżeli bardzo drogie i mało odpowiednie płytki ceramiczne pochodzące z najmodniejszego katalogu. Tak samo jest w przypadku wentylacji czy też ogrzewania. Na samopoczucie użytkowników będzie lepiej wpływała świetnie wywietrzona łazienka jak również bardzo przyjemne i komfortowe ogrzewanie podłogowe, niż najnowsze i co więcej najwartościowsze meble łazienkowe. Łazienka jest takim miejscem, gdzie niezwykle istotne jest by była zawsze zachowana higiena, aby nie przysparzać sobie dodatkowej pracy, warto przy doborze urządzeń, wybierać te które są wykonane z materiałów łatwych do czyszczenia.

Koniecznie należy zwrócić uwagę na sedes, umywalkę podwieszaną i kabinę prysznicową. Wszelkie zakamarki spowodują, iż będzie znacznie trudniej zachować w nich pożądaną czystość. Nie zapomnijmy także o wyborze płytek podłogowych i ściennych, które powinny być dobrego gatunku i tak samo, jak wyposażenie łazienki, łatwe do czyszczenia.