W łóżku spędzamy sporą część naszego żywota, dlatego od tego jak i na czym śpimy zależy stan naszego kręgosłupa.

To bujda, że mięciutkie, wypchane puchem poduszki pomagają uzyskać nam odpowiedni i zdrowy sen. Zbyt mała i zbyt wysoka poduszka wywoła wzrost napięcia mięśni oraz uporczywe bóle kręgosłupa Dobre ułożenie pleców podczas odpoczynku nocnego jest bardzo ważne dla wspomagania zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednym ze sposób zapobiegania uporczywym dolegliwościom bólowym i chorobom kręgosłupa jest wybranie poduszki ortopedycznej, która zapewni odpowiednie położenie kręgosłupa.

Poduszki ortopedyczne redukują ból kręgosłupa podczas odpoczynku, likwidują mrowienie rąk, rozmasowywują części ciała, które mają kontakt z poduszką, zapobiegają skrzywieniom pleców, umożliwiają odpowiedni przepływ krwi, redukują bóle głowy oraz karku, zapobiega tworzeniu się zmarszczeń na szyi.
Kształt poduszki dobieramy w zależności od pozycji, jaką zwykle przyjmujemy w czasie snu. Poduszka powinna być również wybrana na podstawie długości barku oraz ciężaru i wzrostu konkretnej osoby.

Odpowiednia poduszka ortopedyczna charakteryzuje się odpowiednią twardością. Celem poduszki jest zastopowanie kręgosłupa w ułożeniu prostym, odciążenie odcinka szyjnego oraz rozluźnienie mięśni karku oraz ramion. Doskonałe wyprodukowana poduszka pozwala na umiejscowienie głowy w najlepszej dla niej pozycji.

Ważny jest materiał, z jakiego wyprodukowana jest poduszka ortopedyczna. Najbardziej cenione poduszki są wytworzone z pianki z pamięcią. Pianka charakteryzuje się wolnym odzyskiwaniem kształtu po ucisku. Pianka ta niweluje wibracje, reaguje na temperaturę ciała, pod wpływem wyższej temperatury stając się bardziej miekką. Jeżeli zmienimy pozycję poduszka na nowo dostosuje się do ułożenia naszego ciała.

Trzeba pamiętać o tym, że po zakupie poduszki możemy spodziewać się pogorszenia odprężenia podczas snu. Powinniśmy się do niej przyzwyczaić co trwa przeważnie od dwóch do kilkunastu dni.

Poduszka ortopedyczna jest bezkonkurencyjna w dbałości o zdrowy i sprawnie działający kręgosłup.