Sklejka OSB jest niezwykle dobrym towarem. Do przeróbki a także wycinania płytki OSB na miarę prawdopodobnie można użyć piły stołowej albo manualnej piły elektrycznej. Z pomyślnością również sobie zdoła tradycyjna pilarka. Zakupując płytę OSB prawdopodobnie można domówić się o odkrojenie na odpowiednim dziale, jakie zazwyczaj jest wyłączne do dyspozycji klienta. Jeśli będziemy marzyli stworzyć kompozycję z sklejki OSB starczy jak drewno skonsolidujemy ze stalą z pomocą wkrętów do drewna bądź ćwieków sygnetowych. Ogniwa na sklejce OSB powinny się być co kilkanaście centymetrów.

Jednakowoż nie mogą się być bezpośrednio niż jeden centymetr od rantu. Istnieja również chociażby bardzo funkcjonalne sposobności, czyli umocowywanie płytki OSB za pomocą specjalistycznego kleju. Wprawdzie ten sposób jest prawie nigdy stosowany w profesjonalnym tworzeniu modelu. Poza tym klej godzi się użyć do uszczelnienia ogniw między płytkami o podobnych bokach.

Proste boki warto mocować nie przymocowując ich na zbieg. Każda sklejka OSB wymaga zostawienia zarysowania nastu milimetrowej, bowiem pod wpływem wahnięciami urzeczywistnionymi zamoczeniem, płytka OSB może zapoczątkować w niewidoczne manewry. Niekiedy również płytę OSB przypuszczalnie można zmontować na szpachlę gipsową, rozrobioną w posłożu, ale nie sugeruje się rozrabiać w wodzie.