Wielu z nas inwestuje w budowanie stron internetowych, pozycjonowanie aczkolwiek czym właściwie jest marketing nowoczesny? Albowiem jest to istota marketingu, używająca jako przekaźnika Internetu oraz witryny internetowe WWW, skrót ten wywodzi się od brytyjskich słów World Wide Web. Przede wszystkim pomaga do przekazywania informacji reklamowych, a także do uzyskiwania potencjalnych petentów. Aby najdoskonalej przedstawić określenie marketing internetowy, posłużymy się takimi przykładami jak agitacja, a także różnego typu struktury reklamy, na których włączone są wyniki przeglądarki Google. Prawdopodobnie mogą być to również banery z reklamami, reklamy multimedialne, reklamy serwisów społecznościowych, inwazyjne reklamy internetowe, komunikaty promocyjne, sieci reklamowe, a również email promocyjny razem z email-spam. Łatwo przypuszczalnie można zauważyć jak bardzo przestronny jest obręb marketingu współczesnego.

Zaglądając do nie tak dalekiej historii marketingu wirtualnego, z początku reklamówka w Internecie przyjmowała istotę mailingu, w związku z tym jest to nic odmiennego jak przesyłanie promocji za pośrednictwem poczty elektronicznej. Od 1993 roku zapoczątkowła się kontrrewolucja, nowo powstała wyszukiwarka umożliwiała wyświetlanie zdjęć reklamowych i obramowań reklamowych, co przysłużyło się do tego, że usługodawcy od tamtego okresu przypuszczalnie mogą bez kłopotu dostać się do sporo większej liczebności namacalnych konsumentów, a sama promocja od tamtej chwili przyjęła pozycję promocji graficznej. Następne lata to już bardzo ekspresowy rozrost Internetu jak też nowoczesnej technologii.

Wtenczas marketing reklamowy0 to nie jedynie reklama, aczkolwiek zwłaszcza banery, wiadomości internetowe i też promocyjne, komunikaty internetowe, a również licytacje internetowe.