Ożenek oraz bal weselny to najważniejszy etap w istnieniu nowożeńców oraz ich sproszonych biesiadników. Selekcja auli odświętnej i restauracji jest rzeczą szczególnie indywidualną, aczkolwiek istnieje trochę wskazówek, które stosunkowo mogą sprawić, że dobór będzie o sporo prostszy. Primo fundamentalny punkcik znajdujący się w naszym cyklu dotyczący umiejscowienia kuchni na bankiet weselny. Otóż, restauracja w jakiej odbędzie się przyjęcie weselne winna się znajdywać w pobliżu lokalu w którym odbędzie się ślub. Ten wyznacznik ma ogromne odznaczenie dla oblubieńców jak również ich gości, albowiem nie muszą wcale się wówczas denerwować tym, jak przybyć na stanowisko imprezy.

Głównie ten kłopot tyczy się delegatów, którzy zwykle na tego gatunku imprezy nie chcą dojeżdżać osobistymi środkami lokomocji. Dlatego aktualnie, ten zamysł dotransportowania zaproszonych person do restauracji, w jakiej ma się odbyć wesele spada odpowiedzialność dla młodej pary. Niezaprzeczalnie kram transportu łączy się z ponadprogramowym ciężarem logistycznym oraz finansowym. Zdecydowanie częściej popularne stają się bankiety weselne w zasięgu natury, w taki o to sposób oblubieńcy nie są zobowiązani stresować się ulokowaniem izby bankietowej a też kuchni w której ma się rozegrać przyjęcie weselne, gdyż oba te tereny mogą pozostać połączone w jednakowym punkcie na przykład w niedużym pałacyku, albo domostwie agroturystycznym.

Ma to bardzo dobre strony, gdyż bardzo często wspomniane restauracje weselne znajdują się poza miastem są względnie niedrogie w przyrównaniu do cen marek konkurencyjnych.