Jeszcze jako małe dziecko uwielbiałam domy z drewna zatem, gdy zdecydowaliśmy z moim małżonkiem, iż zaczynamy budować domostwo, to od razu miałam świadomość, że wspólny domek koniecznie powinien być drewniany. Jak praktycznie każdy wie drzewo jest bezkonkurencyjnym izolatorem temperatury, dużo efektywniejszym niż styropian i wełna mineralna, które dziś często wykorzystuje do izolowania w budownictwie.

Budynek postawiony z materiałów drewnianych bywa przeto dobrze docieplony, i zarazem jest w nim przyjazna atmosfera, szczególny klimat, którego na pewno nie da nam budynek z cegieł. Tak samo dworek budowany w technice kanadyjskiej nie stworzy nam doskonałego ekologicznego nastroju jaki stwarzają domy drewniane. Okazuje się to być kwestia doznań węchowych, określonej jakości powietrza.

Dziś deski zaprawia się preparatami powodującymi, iż bale drewniane przestają być nieodporne na działanie ognia, więc i kłopot sporego niebezpieczeństwa spaleniem przestaje być istotne. Bezsprzecznie nikomu zapewne nie trzeba oznajmiać, iż domy drewniane to opcję życia w naturalnych warunkach, dlatego okazują się dobroczynne dla ludzkiego zdrowia (drzwi-drefor.pl)

Posiadają one jeszcze kolejną dodatnią cechę. Nie trzeba wyczekiwać do następnego sezonu po wystawieniu stanu surowego, zatem praktycznie da się w owym mieszkać w tym samym roku, w jakim otworzymy budowę. Dom robi się z przygotowanych wcześniej kawałków zawiezionych na miejsce budowy i właściwie po czterech miesiącach da się w tym domu ustawiać meble. Rodzinny lokal zatem musi być z bali. Została nam jedynie kwestia dobrania przedsiębiorstwa, która ma ten budynek wznosić.